Odpowiedź na zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), w związku ze złożonym zapytaniem do treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w imieniu Zamawiającego udzielam następujących wyjaśnień:
Pytanie 1:
Prosimy o sprecyzowanie w inny sposób terminu zakończenia robót podanego w rozdziale 7
Specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Powyższe wiąże się z podanym przez Państwo
terminem złożenia oferty, terminem związania ofertą oraz z terminem uzyskania pozwolenia na
budowę, który jest podany w SIWZ. Wykonanie robót w terminie ok. 1 miesiąca jest nierealne z
uwagi na występowanie ujemnych temperatur w miesiącu lutym, które uniemożliwiają prowadzenie robót budowlanych zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót budowlanych
Odpowiedź 1:
Biorąc pod uwagę zapisy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) oraz zapisy umowy, a w szczególności paragrafu 12 zamawiający podtrzymuje zapisy rozdziału 7 SIWZ.
Pytanie 2:
Czy istnieje możliwość wydłużenia terminu realizacji inwestycji ze względu na dostawę drzwi p.poż okres wykonania drzwi od momentu zamówienia wynosi od 4-6 tygodni
Odpowiedź 2:
Zgodnie z zapisami umowy, a w szczególności paragrafu 12 zamawiający może dokonać zmian w umowie, w tym zmiany terminu zakończenia umowy.
Pytanie 3:
Czy zamawiający przewiduje możliwość wydłużenia terminu realizacji inwestycji ze względu na ujemną temperaturę (poniżej -5 0C) uniemożliwiającą ze względów technologicznych prowadzenie robót drogowych oraz betonowych
Odpowiedź 3:
Zgodnie z zapisami umowy, a w szczególności paragrafu 12 zamawiający może dokonać zmian w umowie, w tym zmiany terminu zakończenia umowy.
Pytanie 4:
Czy zamawiający przewiduje możliwość zamiany nawierzchni asfaltowej na kostkę brukową, w okresie zimowy asfalt nie jest produkowany
Odpowiedź 4:
Zakładają i biorąc pod uwagę porównywalność kosztów zamawiający w zakresie wierzchniej warstwy nawierzchni utwardzonej informuje:
Priorytetem jest nawierzchnia asfaltowa, jeżeli jednak warunki pogodowe nie pozwolą na zastosowanie w/w nawierzchni to można zamienić nawierzchnię w następujący sposób:
a) warstwy asfaltu lanego MA 8 S 35/50 (P2) o gr.5cm (powierzchnia 340 m2 ) na warstwę z kostki betonowej (Holland szara) o gr.8cm z podsypką piaskowo-cementową (4:1) o gr. 3cm. Razem grubość nowej warstwy 11cm. Rzędne istniejącego terenu zostaną podniesione o 2cm.
Rozbiórka: sfrezowanie istniejącego asfaltu 3cm oraz wykop istniejącej podbudowy na gr. 6cm- razem 9cm.
b) warstwy konstrukcji nawierzchni utwardzonej placu (P1) (powierzchnia 56m2) na:
- 8 cm - warstwa z kostki betonowej typu Holland kolor szary
- 3 cm - podsypka piaskowo-cementowa (4:1)
- 25 cm - podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o uziarnieniu 0/31,5mm
- 25 cm - wymiana warstwy gruntu na pospółkę o CBR = 25%
Wobec powyższego:
- wykonawca dokonuje wyceny oferty przy założeniu wykonania wierzchniej warstwy nawierzchni utwardzonej z asfaltu lanego, zgodnie z dokumentacja projektową
- w przypadku wniosku wykonawcy o zamianę nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię z kostki betonowej wykonawca wykona wyżej wymienione prace bez prawa dodatkowego wynagrodzenia.
Kopia aa.